Sportos sikerek

Utolsó módosítás: 2018. november 26.

EKE az Év Legsportosabb Egyetemei között.

A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) november 22-én rendezte hagyományos díjátadó ünnepségét. Átadták az Év Legsportosabb Egyeteme címet, mellyel az intézmények összhallgatói verseny- és hallgatói-dolgozói szabadidősport tevékenységét ismerik el. A díjat a 2. kategóriában az Eszterházy Károly Egyetemnek ítélték oda. Díjazták a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság pontversenyének dobogósait is, ahol Testnevelési Egyetem végzett az élen, második helyezett lett a Kaposvári Egyetem, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig az Eszterházy Károly Egyetem állhatott. Ezen túl egyetemünk négy kiváló sportolója is elismerésben részesült: Balaska Márk kajak-kenuban, Boros Bálint birkózásban, Hérics Dávid és Viola Viktor pedig szintén kajak-kenuban bizonyult méltónak az elismerésre.