SIKERES SZARVASŰZŐK

Utolsó módosítás: 2019. április 09.

A hétvégén szervezték 29. Szarvasűzők váltófutóversenyt, melyen Egertől Miskolcig futottak a versenyzők. A 81 kilométeres távot, melyet a Bükk-hegység legszebb részein jelölték ki, 12 fős, illetve 5 fős csapatokban, különböző hosszúságú és nehézségű szakaszokon teljesítették a jelentkezők. 75 csapatnak sikerült leküzdenie a kijelölt távot, köztük egyetemünk öt csapatának is.

Intézményünket két hallgatói csapat képviselte, akik számára a verseny Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság is volt. Ebben az évben a tavalyi sikereken felbuzdulva sikerült három dolgozói és hallgatói vegyes csapattal rajthoz állni. A 12 fős csapatokban a különböző kampuszok, szervezeti egységek és a gyakorlóiskola oktatói, dolgozói és a különböző karok, kampuszok hallgatói képviseltették magukat.

Az egyetem mEKFutjuk I., II., III. csapatai a borongós időjárás ellenére is jó hangulatban vágtak neki a megmérettetésnek, akiket a Líceumból Dr. Liptai Kálmán, intézményünk rektora és Dr. Bognár József a Sporttudományi Intézet vezetője indított útjára. A váltóverseny Dobó téri rajtjának pillanatánál intézményünket Dr. Juhász Tibor, az EKE tudományos, kutatási és nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese képviselte, aki egyetemünk egyik csapatának versenyzője is volt egyben.

Mind az öt csapatunk kiválóan helyt állt a viadalon, a Kullancsvadászok névre keresztelt hallgatói csapatunk a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon 11 csapat közül 1. helyezést ért el, ezzel megvédte tavaly szerzett bajnoki címét, és maga mögé utasította két legnagyobb riválisát, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem csapatát. A sprinterEKE csapatunk remek versenyzéssel az 8. helyet szerezte meg.

Gregor László, Kapitány Zoltán és Diószegi Dávid mellett Pap Csilla 2. szakaszgyőzelmet is begyűjtött, így a Dream Teamban 5 eszterházys is helyet kapott! Vegyes (egyetemi oktatói, dolgozói és hallgatói) kategóriában mEKFutjuk I. csapatunk kitűnő versenyzéssel az 1. helyet szerezte meg, míg tőle csak 12 másodperccel lemaradva a dobogó 2. fokára állhatott a mEKFutjuk II. csapatunk, mEKFutjuk III. csapatunk 6. helyezést ért el.

A Kullancsvadászok Eszterházy Károly Egyetem csapat tagjai voltak: Pap Csilla, Gyallai Soma, Marton Mercédesz, Kapitány Zoltán, Balogh Bence, Helmeczi Dalma, Jenes Zoltán, Gregor László, Kertész Balázs, Diószegi Dávid, Judák Endre. (nevek a futás sorrendjében)

A sprinterEKE Eszterházy Károly Egyetem csapat tagjai voltak: Képes Cintia, Rutka Gergő, Gris Judit, Sanda András, Hangács Róbert, Rábai Boglárka, Sebők Máté, Mészáros Mátyás, Márkus Roland, Tóth Bence, Baráth Adrienn, Polyák Adrián. (nevek a futás sorrendjében)

A mEKFutjuk I. Eszterházy Károly Egyetem csapat tagjai voltak: Berecz Adrienn, Gyurkó Ádám, Fodor Éva, Juhász István, Dorner László, Kalóné Gyenes Réka, Szabó János, Dr. Sütő László, Dr. Juhász Tibor, Molnár Anna, Dr. Nagy Richárd. (nevek a futás sorrendjében)

A mEKFutjuk II. Eszterházy Károly Egyetem csapat tagjai voltak: Pápai Szonja (hallgató), Varga Attila, Herpainé dr. Lakó Judit, Dr. Patkós Csaba, Kálovics Ferenc, Dr. Marschall Marianna, Ádám Alexander (hallgató), Dr. Spitzmüller Zsolt, Bíró Balázs, Gólya Tamás, Tóth Boglárka (hallgató), Juhász Kristóf. (nevek a futás sorrendjében)