4. HELY AZ ORSZÁGOS ELSŐSEGÉLYNYÚJTÓ VERSENYEN

Utolsó módosítás: 2017. szeptember 14.

Kaposváron tartották a 46. Országos Elsősegélynyújtó Versenyt, melyen az Eszterházy Károly Egyetem csapata éppen csak lemaradt a dobogóról.

A felnőtt kategóriában 4. helyet szerezte meg csapatunk, és külön öröm, hogy az összmezőnyben 60 csapat közül a 6 legmagasabb pontot értük el, így minősített elsősegélycsapattá nyilvánítottak minket. (Ez nagyon rangos kitüntetés.) A verseny több mint 8 órán át tartott, 8 kárhelyszínen és több elméleti helyszínen kellett helytállni a csapatnak. Volt tömeges baleset, kimentés, drogos fiatalok csoportja, strokos beteg kimentése, újraélesztés, csecsemő idegentest eltávolítás és újraélesztés, késelés és gázolás - csak hogy az izgalmasabbakat említsük.

A csapat tagjai: Kriston Brigitta Csecsemő és kisgyermeknevelő szakos, Veréb Alexandra és Kovács Cintia Óvodapedagógus szakos, Mozga Andrea matek-rajz szakos és Lavaj Marcell Földrajz szakos hallgatók. A felkészítő Fürné Mosoni Anita, a Pszichológia Intézet mesteroktatója volt.


< Vissza