Mindent a Komplex Alapprogramról

Utolsó módosítás: 2017. szeptember 28.

Indul az Élménysuli a Líceum Rádióban

Az Élménysuli című haviműsorunkban az Eszterházy Károly Egyetem és konzorciumi partnerei által elnyert, a közoktatás egészét újra gondoló pályázatot mutatjuk be.

A tanárképzéssel foglalkozó egyetemek és az Oktatási Hivatal összefogásával elindul a Komplex Alapprogram, amelynek legfőbb célja az, hogy a köznevelési intézményekben folyó oktatás élményközpontúvá váljon a diákok számára, és javuljon a végzettség nélküli iskolaelhagyás aránya. A program öt iskolafejlesztő módszerre épül, és az Európai Unió támogatásával közel 10 milliárd forintból valósul meg.

Az első adásban megismerhetik a projekt szakmai vezetőjét, Dr. Révész Lászlót, aki bemutatja többek közt a projekt céljait és a megvalósítás szakaszait.

Beszélgetést hallgatnak K. Nagy Emesével is, ak ia differenciált fejlesztés fontosságáról beszél.

Első adás 2017. szeptember 29-én 14.00-tól. Ismétlés 2017. október 1-jén 14.00-kor

Tartsanak velünk!